20. mai 2016
Autor: Marju Kivi

19.mail toimus Pärnu Toimetulekukooli perepäev. Perepäevad on saanud meie kooli traditsiooniks. Tavaliselt korraldavad seda õpetaja abid.  Toimumiskohad on olnud erinevad: oleme käinud Kablis, Pärnu Loodusmajas, korraldasime perepäeva ka oma kooli õuel. Selleks korraks valisime Nurmenuku Puhketalu, mis asub Pärnust poole tunni tee kaugusel.

Päeva ülesehitus oli selline, et esialgu oli tavaline koolipäev ning peale lõunat tulid lapsevanemad ja pereliikmed, võtsid lapsed kaasa ning oma transpordiga ja kooli poolt tellitud bussiga sõitsime puhkekeskusesse. Kaasa said võetud vahendid  grillimiseks ja toidud ning hea tuju.

Kohapeal olid juba ootamas mitmed atraktsioonid: karussell, suur batuut, rong, paadid konnajärves, piilupardi auto  ja pallimeri. Vaatamiseks ja tutvumiseks olid veel loomad ja linnud: lambad, kitsed, jänes, kanad , kalkunid, pardid, pull, lehm ,hobused. Laste lemmikuks osutus  sõbralik valge- oranzikirju kass.  Kogu territoorium on piiratud aiaga ning lapsed said vabalt valida ja teha neid tegevusi, mis  parasjagu meeldis. Tegevusi oli palju ning kolm ja pool tundi möödusid märkamatult. Kehakinnituseks saime  kohapeal grillitud vorstikesi, mis valmisid grillmeistri Danieli osava toimetamise tulemusena. Maitsev toorsalat ja morss, mõned kommid – ja kõht oli täis.

Ilmataat oli meie poolt – ilm oli ilus, päikeseline,  kuiv, soe. Kogunesime päeva lõpus  väsinud ja rahulolevalt bussipetusesse, et tagasi linna sõita. Bussisõidu ajal rääkisime ja selgus, et laste  lemmikatraktsiooniks oli batuut.  Üksmeelne otsus oli, et päev õnnestus igati ning kõik tegevused meeldisid.

Soovime  tänada kõiki korraldajaid, ja osalisi. Täname Nurmenuku Puhketalu pererahvast toreda ja südamliku vastuvõtu eest.

Pildid sellest päevast leiad meie kodulehelt rubriigist  „Galerii“.

Perepäeva korraldajad:  Pärnu Toimetulekukooli   õpetaja abid